Vezeti:
×
2021.05.11 Kedd . 08:44

A Poroszló–Tiszafüred bringaút lett Az Év Kerékpárútja

Idén 46 pályázat szállt versenybe, hogy elnyerje 'Az Év Kerékpárútja' címet. A szakmai zsűri ezek közül 11 útvonalat juttatott a döntőbe, amikre a az Aktív Magyarország Facebook oldalán lehetett szavazni. A győztest május 11-én, a Közlekedési Kultúra Napján, a Petőfi Rádióban az Aktív- és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ részéről Petényi Mirkó jelentette be.

A Közlekedési Kultúra Napja rendezvénysorozat keretében a KTE Közlekedésbiztonsági Tagozata, az Aktív Magyarország, az Aktív- és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. és a Magyar Kerékpárosklub pályázatának célja volt, hogy egy igazán példaértékű útvonal kapja meg a díjat. Továbbá fontosnak tartják, hogy a kerékpározók, kerékpáros turisták ez által megismerjék az ország legizgalmasabb útvonalait.